jump to search

O nás

Jsme British American Tobacco (Czech Republic), s.r.o. – česká pobočka nadnárodní tabákové společnosti British American Tobacco plc, podle velikosti podílu na trhu druhé největší tabákové společnosti na světě.

V České republice působíme od roku 1994 a na českém tabákovém trhu zaujímáme pevnou pozici. Naše administrativní centrála má sídlo v Praze. Zaměstnáváme více než 150 pracovníků na plný úvazek. Naše portfolio se zaměřuje na mezinárodní značky – Lucky Strike, Rothmans a Viceroy.

Všechny produkty, které prodáváme, se vyrábějí na území EU. Máme výrobní závody v Německu, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a Holandsku. Naše produkty jsou dodávány do našeho centrálního skladu v Praze, odkud probíhá jejich distribuce po celé České republice.

Působíme v jednom z nejvíce liberálních režimů z hlediska omezení spotřeby tabáku v rámci celé EU. Kouření je zakázáno ve veřejných budovách, v nemocnicích, na zastávkách veřejné dopravy, ve vlacích i v letadlech. Regulace v HORECA zařízeních nabízí kuřácké nebo nekuřácké prostředí, dle rozhodnutí konkrétního HORECA zařízení. Reklama a propagace je povolena v místech prodeje a je regulována národní legislativou a také naším samoregulačním nástrojem v podobě Mezinárodních zásad marketingu. Více informací naleznete v části Odpovědný marketing.

Daří se nám úspěšně stavět na kombinaci našeho mezinárodního přístupu a zkušeností se schopnostmi a úsilím našeho mladého týmu v ČR. Do budoucna máme ambiciózní plány.

Hlavní milníky:

1994  British American Tobacco (Czech Republic), s.r.o. zahajuje činnost, při níž se ve velké míře spoléhá na legální přeshraniční obchod

1995  Uvedení značky Lucky Strike na trh

1997  Uvedení značky Pall Mall na trh

1999 Fúze se společností Rothmans

2005  Uvedení značky Viceroy na trh a následný nárůst podílu na trhu ze 6 % na 13 %

2006  Zaměření na značky Kent a Pall Mall

2008  Fúze se společností Scandinavian Tobacco (STK) vedoucí k historicky nejvyššímu podílu na trhu ve výši 21,3 %

2011  Zaměření na značky Lucky Strike, Rothmans a Viceroy

2014  Česká republika zaujímá vedoucí postavení mezi zeměmi Středoevropské skupiny (Central Europe Cluster – CEC)

max
large
medium
small
mobile